?

Log in

No account? Create an account

grishasergei


Стокгольм и вокруг


Previous Entry Share Next Entry
Навколо світу за Покемонами
grishasergei

Я сидів вдома та працював, паралельно дописуючи пост про іранський автопром. Але тут сталася бімба, я встановив гру Pokemon Go! Маю записати своє захоплення, інакше не заспокоюсь до вечора. Що тут сказати, це майбутнє. Геолокація, доповнена реальність, прикольна ідея та класна реалізація – це найкраще, що ставалося з ринком мобільних ігор з часів нокієвської змійки. Я, звичайно, здогадувався, що доповнена реальність це майбутнє, але до сих пір не бачив добротного прикладу реалізації. Громіздкі шоломи за купу баксів під’єднані дротами до якої-небудь плейстейшн, коли ти сидиш вдома та граєш, або незрозумілі глючні окуляри не викликали ніякого ентузіазму. І ось нарешті. Умовно безкоштовний додаток, який працює на вашому телефоні прямо тут і зараз вивів це все на новий рівень. Камера мобільного телефону, як вікно у реальний світ, яку доповнили мультяшними моделями покемонів це все тільки початок, я впевнений. Якщо ви в танку та до сих пір не знаєте шо це таке, ось дуже добрий інтродакшн, де все доступно пояснюється.


В кадрі видно машину карпулу, якою я часто користуюсь. Її захопила Абізяна, ааааааа!

pokemon_mankey-1


Віртуальна реальність, яку малюють нам фантасти, має, зрештою, знерухомити нас, навіки закривши в темних кімнатах. В принципі, компи були першим кроком до цього. Скільки разів ви чули… Або не так. Скільки разів ви самі ностальгували за старими добрими часами, коли люди гралися на вулиці, досліджуючи всі закутки свого та сусідніх подвір’їв. Коли ідеально знали своє місто та бували у різноманітних мало відомих кутках? Відкорковуйте шампанське! З Покемон Гоу вашу дитину не заженеш тепер додому, вона весь день буде на свіжому повітрі. Адже щоб зловити Покемона, треба до нього фізично дійти. Діти тепер залюбки підуть в похід в ліс, поїдуть з вами на річку, будуть просити звозити їх на море та в гори, без проблем підуть в історичний музей та церкву, тому що там живуть, мать їх, рідкісні покемони!


Одразу хочу застерегти від коментарів типу “гамно, школота, для дибівлів, etc”. Ті самі люди в різні моменти історії казали це про залізницю, рок-музику, комп’ютерні ігри та Айфони. Де зараз їх думка та як це все змінило наш світ? Я впевнений, що ми зараз бачимо відкриття нового ринку не тільки ігор, а й послуг. Так само як військово-промисловий комплекс подарував нам багато побутових речей, ця, примітивна на перший погляд іграшка, може подарувати нам купу корисних сервісів.


Єдиним недоліком Покемон Гоу є, власне, Покемони. М’яко кажучи не всі їх люблять, я сам їх терпіти не можу. Але це не проблема, в найближчому майбутньому ми побачимо купу ігор за таким принципом. В інкубаторах старапів має зараз бомбити як у двигуні внутрішнього згоряння. Уявіть собі Діабло в реальному світі, коли ти ходиш по реальним вулицям, реальними ногами та на камері телефону рубаєш монстрів, навколо яких стоять інші люди. Замість підземелля – метро, замість кладовища – реальне кладовище, замість таверни, в якій отримуєш черговий квест – реальна пивнушка, яка заплатила грі за таку рекламу. А фінальний босс, Діабло, мешкає у Ватикані, у соборі св Петра. Щоби пройти гру, треба з’їздити до Риму! Звичайно, на роль фінальної локації більше підійшов би Кремль, але ж туди хуй зайдеш. Як вам таке? До речі, про церкви. Я вже прям відчуваю як буде бомбити в деяких країнах, коли школота буде ловити покемонів в церквах, оце буде удар по скрєпах та духовності. А поле для таких контроверсій просто необмежене. Я колись в якості жарту за пивом розказав другу, що маю ідею гри на мобілку – Urinal Hero, де на базі гіроскопу треба керувати струменем сечі та потрапляти в різні мішені: пісуар, кіт, бомж і т.д. За донати купувати, навприклад, пляшку пива, щоби робити струмінь сильніше і так далі. Поржали, короче кажучи, ми тоді дуже добре. А тепер я думаю, а якщо застосувати тут доповнену реальність? Далі залишаю це для польоту фантазії :)


Все, немає быльше часу все пояснювати, треба йти полювати на покемонів!
  • 1
Хочеться, щоб замість покемонів реальних тварин показувало, що водяться у цьому ареалі. Бо якщо голуба побачити не проблема, лисицю чи оленя — уже непросто.

Все буде, ідея вже посіяна

Та ні, мені здається, посіяна ідея була давно. Тут же її взяли і реалізували, і це дійсно підштовхе ті ідеї, які давно літають в повітрі.

Вона давно була відома вузькому колу спеціалістів та гіків, а тепер всім. Це перший такий приклад (який я знаю), що дійсно надихає та каже "це можливо!"

:) тебе накрило:) скоро накриє і мене і мою доньку як тільки це гра буде доступна для завантаження в Україні.

Але якщо серйозно то такий варіант VR я вважаю прийнятним, а всякі там окуляри сакс і мастдай.

  • 1