?

Log in

No account? Create an account

grishasergei


Стокгольм и вокруг


Previous Entry Share Next Entry
Як живуть студенти в Ірані
grishasergei

Давайте згадаємо студентські роки. Ви жили в гуртожитку? Ділили кухню та душ цілим поверхом? В вас зникала їжа з холодильника? Добре це чи погано, але мені не довелося пожити в гуртожитку в Україні, а в Швеції студентський гуртожиток це фактично маленькі але повноцінні квартири, де нічого ні з ким ділити не треба. З нагоди дня студента пропоную прямий телеміст подивитися як живуть студенти в Ірані. Запевняю, що ті з вас, хто жили в український общазі, пустять сльозу ностальгії. Я сам ніби знову опинився в гостях в гуртожитку на вулиці Ломоносова в Києві.

gilan_dorm-3


Кампус Гіланського університету знаходиться на околиці міста Рашт, що в тридцяти кілометрах від узбережжя Каспійсього моря. Студентське містечко розмістилося на відокремленій території і є таким собі містом в місті зі своєю власною інфраструктурою. Провінція Гілан отримала університет у 1974 році, за п’ять років до ісламської революції. Вікіпедія каже, що університет був заснований за співробітництва з західною Німеччиною та на початку там було дві програми: німецька мова/література та архітектура/будівництво. Зараз в Гіланському університеті навчається 17 тисяч студентів. Перший раз ми проїхали вказівник на студмістечко по дорозі в Рашт і тоді ще не знали, що незабаром знову його побачимо. На автовокзалі Рашта нас всже чекав Алі (він на першій фотці) з яким я сконтактував на каучсьорфінгу. Іранці дуже гостинні та активні на каучсьорфінгу, але чомусь в них не прийнято давати детальний опис того як вони збираються тебе розмістити. На будь-які питання по темі вони відповідають щось типу “не переживай, я зустріну тебе на автовокзалі і все буде ок, май френд!”. На практиці все пішло трошки не за планом Алі, адже його друг, в якого ми мали зупинитися (самі про то не здогадуючись) в останню мить відморозився. В результаті ми поїхали додому до Алі в гуртожиток! Відчуття на той момент було двобічне: з одного боку, опинившись в спекотному та вологому Рашті після трошки виснажливого переїзду, хотілося залізти в душ і там же заснути, але, водночас, пропустити такий ексклюзив як іранський гуртожиток ми не могли!

gilan_dorm-1Прохідна. Турнікети завезли, але забули увімкнути. Будка вахтера теж порожня. Я не розумію, куди дивиться керівництво, так і здобутки ісламської революції просрати можна!

gilan_dorm-33


Студмістечко та центр міста з’єднує безкоштовний автобус. Перед в’їздом в студмістечко Алі закрив вікно шторкою, щоби нас не було видно. “На всякий випадок”, – посміхнувся Алі.

gilan_dorm-22


Ззовні будиночки досить охайні.

gilan_dorm-36


gilan_dorm-29


Багато зелені.

gilan_dorm-30


Зайдемо всередину. В гуртожитку дотримуються звички залишати взуття ззовні. Зручно, адже по кількості взуття можна зрозуміти в якій кімнаті зараз тусять.

gilan_dorm-10


В сто другій весело!

gilan_dorm-13


Кімната на трьох в яку привів нас Алі. Самі він живе в іншій.

gilan_dorm-6


В кімнаті є три ліжка, маленький холодильник, мінімальна шафа та один стілець – це все.

gilan_dorm-3


gilan_dorm-17


Ще є балкон на якому живе колонія птахів, відповідно вся підлога засрана в прямому значенні слова.

gilan_dorm-9


gilan_dorm-5


Мімімі. Я задумався, що я б зробив, якби птахи оселилися на моєму балконі. Я люблю птахів та завжди годую їх, але все-таки прибрав би ці милі будиночки зі свого балкона після того, як малі повиростали. А ви що б зробили?

gilan_dorm-20


gilan_dorm-21


Двір дуже зелений.

gilan_dorm-14


Дипломна робота? :)

gilan_dorm-18


Пляшку з першого погляду можна прийняти за качечку але це не вона. Хоча запевняю вас, все з травичкою в Ірані добре, там її полюбляють та вживають.

gilan_dorm-19


Ліжка це повний жестячьок. Просто тоненький шматок паралону на грубій дошці.

gilan_dorm-7


gilan_dorm-15


gilan_dorm-12


Проінспектуємо засоби побуду. Туалет та душ дуже нормальні, мило та гаряча вода в наявності. Паперу немає, але це вже національна особливість, замість паперу – шланг. В туалетах київського національного університету імені Тараса Шевченка таких надмірностей не було, руки пропонувалося мити холодною водою без мила.

gilan_dorm-11


Кухня. Цікаво, кухня така чиста, бо прибирають за собою, чи нею взагалі не користуються? Занадто стерильною вона виглядає!

gilan_dorm-16


Мечеть.

gilan_dorm-34


Їдальня. Дуже шкода, що йшов священний місяць Рамадан та їдальная була зачинена.

gilan_dorm-35


Час йшов, а свої плани Алі все не розкривав. Схоже він серйозно думав, що ми залишимося в гуртожитку на ніч та будемо спати на підлозі крихітної кімнатки разом з її законними мешканцями. Я не сумніваюся, що це було б весело і напевно ми багато пропустили, але було прийнято рішення тікати назад у місто та шукати готель. Ну як тікати, зникнути непоміченими було неможливо, вже весь коридор дізнався про іноземців та почався веселий дурдом.

gilan_dorm-27


gilan_dorm-24


Елвіс!

gilan_dorm-23


Хлопець з вусами та краваткою навчається на факультеті фізичного виховання, він майбутній тренер з плавання. Хоча стійте, він сказав, що вже працює тренером з плавання. А навіщо тоді навчатися? Проте це дурне питання, ви самі можете сказати, навіщо ви закінчували своє навчання?

gilan_dorm-25


Нам сказали, що цей хлопець – порноактор :) До речі, жіночий гуртожиток на протилежному боці студмістечка, на максимальній відстані від чоловічого. Щоби Алі та його дівчині побачитися їм доводиться іти декілька кілометрів. Той випадок коли кожному легше запросити до себе в гості ніж самому іти. Хоча це немає значення, бо в Ірані їм доводиться зустрічатися на нейтральній території.

gilan_dorm-26


gilan_dorm-28


До речі, деякі студенти живуть в гуртожитку безкоштовно, а деякі платять. Прозвучала сума еквівалентна п’ятидесяти баксам, але достовірно невідомо чи це за місяць чи за семетр. Я схиляюсь до другого варіанту.

gilan_dorm-31


gilan_dorm-32


В підсумку ми таки дісталися до міста, нас підвіз тренер з плавання. Ми були б раді і самі доїхати, але перська гостинність не знає меж :) Здавалося б, насичений день нарешті підходив до свого завершення але ввечері нас очікувала ще одна цікава зустріч. Знайомтеся, це Шила, вона викладач інформатики Гіланського університету. Ось так: зранку потусили зі студентами, а ввечері з їх викладачем! З Шилою ми познайомилися, знову ж таки, на каучсьорфінгу. Я жартома називав її путівником Мішлен по Гілану, адже якби не Шила, то перська кухня так і обмежилася би для нас чікен кебабом з рисом. Але це вже зовсім інша історя. На сьогодні на цьому і закінчимо, дякую за увагу!

gilan_dorm-37  • 1
Кухня чиста, бо при комунізмі не жили вони!

«Мімімі. Я задумався, що я б зробив, якби птахи оселилися на моєму балконі. Я люблю птахів та завжди годую їх, але все-таки прибрав би ці милі будиночки зі свого балкона після того, як малі повиростали. А ви що б зробили?»

В Німеччині навіть осине гніздо не можна так просто зняти (без жартів). Якщо у тебе алергія, можна викликати пожежників, і вони відвезуть гніздо кудись в ліс. А на птахів ніхто навіть приїздити не буде, мусиш до зими терпіти. А взимку, якщо ти не зачиняв влітку підвал, у тебе поселяться кажани. І їх закон теж суворо забороняє чіпати під час зимової сплячки.

Так шо вибору, шо робити, особливо нема :)

Вибору, шо робити, нема в Німеччині, поза її медами - вибирай скільки хочеш :)
Цікавий закон. Його виконання, очевидно, гарантують сусіди, які повідомлять куди треба якщо розваляеш гніздо?

Звичайно :)

«Вибору, шо робити, нема в Німеччині, поза її медами - вибирай скільки хочеш :)»

Ну не факт. Є різні закони. Десь у Африці заборонено вбивати левів, навіть якщо вони по твоєму селі ходять. А у Баварії один раз на сто років з’явився ведмідь у горах, так його відстрелили відразу. Бо типу теоретично він може підійти до села колись.

Интересно.
Я думаю, что кухней они не пользуются, по крайней мере по беспорядку в местах которыми они точно пользуются (комната и балкон).
Кстати, а зачем он закрыл окошко в автобусе перед вьездом? Там нельзя посторонним или остерегался излишнего внимания?

Видимо лишнее внимание было нежелательным, как-то так.

Под птичками я бы повесил кусок ткани/брезента, чтобы насрано было только там)

Кухня слишком чистая - не из-за Рамадана ли?

Точно, Рамадан ведь, поэтому и не пользуются кухней!

А ифтар (ужин после захода солнца) они ж где-то готовят? Или каждый день в ресторан ходят?


Тоже правда, эфтарить то надо. Не знаю, кухня осталась загадкой.

Чимось схожі на наші рідні гуртожитки. Тільки в нас ліжка кращі,а кухні та туалети гірші. А так все майже те саме. Але все рівно цікаво читати і дивитися.

Ага, дуже схоже все.

  • 1